obrázek se nenačetl

Obec Jinačovice

oficiální stránky obce

Jinačovice

Aktuality

04.06.2015

Oprava průtahu Kuřimí

Dlouho očekávaná rekonstrukce ulic Tišnovská a Tyršova je tu. První práce začaly 25. května, zatím však bez výraznějšího omezení dopravy. Investorem rekonstrukce vozovky a dalších souvisejících zařízení (přechody, autobusové zastávky atd.) je Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, která začala opravou a rekonstrukcí zastávek autobusů na Tyršově u sokolovny a na Tišnovské u bývalého statku. Během rekonstrukce zastávek došlo k zúžení vozovky, ale oba pruhy zůstaly zachovány. Od 18. června by však měla být ulice Tyršova zcela uzavřena.

 
certifikat
02.06.2015

Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 29 televizí, 7 monitorů a 94,00 kg drobného elektra. Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou mobilní telefony. Díky environmentálnímu vyúčtování společnosti ASEKOL můžeme nyní přesně vyčíslit, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci vysloužilého elektra ušetřili ekosystém Země. Víme také, o jaké množství jsme snížili produkci skleníkových plynů CO2 nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která s obcí dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.


 
Bez názvu
22.05.2015

Pozvánka na koncert


 
06.05.2015

Vyšly květnové zprávy OÚ

Nové zprávy jsou k dispozici na webu i ve Vašich poštovních schránkách. 

 
220px Jinačovice, památník obětem světových válek
06.05.2015

70. výročí od ukončení II. světové války

Obec Jinačovice pořádá vzpomínkovou akci k 70. výročí od ukončení II. světové války. Akce bude zahájena v pátek 8. května v 17:00 hod. před OÚ u pomníku na paměť obětem I. a II. světové války, kde položíme kytici, poté se přesuneme do sálu Hostince u Střížů, kde bude následovat projekce dobových fotografií a diskuse s našimi pamětníky. Tímto srdečně zveme všechny občany včetně dětí a našich pamětníků.

 
28.04.2015

Vývoz popelnic

Vážení občané,dovolujeme si Vám oznámit, že vývoz popelnic na státní svátek v pátek 1.5.2015 zůstává nezměněn.

 
27.04.2015

Vyšly dubnové zprávy OÚ

Nové zprávy jsou k dispozici na webu i ve Vašich poštovních schránkách.

 
23.04.2015

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje - připomínky občanů

V kanceláři obecního úřadu je k dispozici zpracovaný dokument pro podání věcně shodné připomínky k návrhu Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje k plánované rychlostní komunikaci R43. Současně je stanoven zástupce veřejnosti doc. Petr Firbas pro následné projednávání. Za občany naší obce zde můžete tento dokument podepsat, v pondělí 27. 4. bude tento dokument k dispozici také na veřejném zasedání zastupitelstva.

 
22.04.2015

Informace FÚ k placení daně z nemovitostí pro rok 2015

Finanční úřad zaslal ikona souboruinformační materiál k placení daně z nemovitosti v letošním roce.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 78 79 80 81 82 83 starší