obrázek se nenačetl

Obec Jinačovice

oficiální stránky obce

Jinačovice

Aktuality

Znak obce web
19.11.2021

Veřejné zasedání zastupitelstva

Veřejné zasedání zastupitelstva obce se bude konat ve středu 24. listopadu 2021 v 19:00 hod. v sále obecního úřadu. Program zasedání naleznete ikona souboruzde.

 
dasa 11 21
12.11.2021

Pohybové aktivity

Již tuto neděli 14. 11. od 16 do 18 hodin proběhne druhý pohybový workshop pro malé i velké pod vedením Dáši Heiland Trávníkové! Tentokrát budeme zkoušet nejrůznější cirkusové disciplíny a dále budeme rozvíjet jemnou motoriku a koordinaci! Workshop je mezigenerační a je určen vždy pro minimálně dva členy jedné rodiny. Přihlášky e-mailem nebo telefonicky.

 
bio
12.11.2021

Nakládání s bioodpadem

Upozorňujeme, že pokud jsou nádoby na bioodpad naplněny, je možné ponechat bioodpad v pytlech vedle kontejneru. Svozová společnost však vyžaduje pytle zavázat, aby z nich bioodpad nevypadával, pytle se odvezou a k jejich vysypání dojde až na kompostárně.

Zároveň upozorňujeme, že objem bioodpadu v kontejneru lze výrazně snížit jeho stlačením (např. hráběmi, lopatou).

V žádném případě nenechávejte bioodpad pohozený vedle kontejnerů nebo tak, aby z kontejnerů vypadával, jak se občas stává. Děkujeme.

 
lampion 21
11.11.2021

Lampionový průvod

Naše místní spolky TJ Sokol Jinačovice a Kroužek Jinačovice pořádají ve středu 17. listopadu Lampionový průvod, kterému bude předcházet setkání u teplého nápoje s programem pro děti. Sraz od 16 hod. na sokolském hřišti, všichni jsou srdečně zváni.

 
egd
11.11.2021

Přerušení dodávky elektřiny

EG.D upozorňuje na přerušení dodávky elektrické energie ve středu 8. 12. Více informací naleznete ikona souboruzde.

 
ms sychrov
10.11.2021

Upozornění

V sobotu 13. 11. bude na území naší obce probíhat myslivecký hon. Hon proběhne na katastru Jinačovic a Rozdrojovic (honební pozemky – pole, remízky, lesní porosty). Žádáme občany, aby v uvedený den nevcházeli na honební pozemky či do nepřehledného terénu. Prosíme rodiče, aby o uvedeném informovali své děti.

 
1
04.11.2021

Informace k provozu na návsi od 5. 11. 2021

Na místních komunikacích na návsi byla dnes dokončena pokládka finální vrstvy asfaltobetonu. Od zítřka budou pokračovat práce především na chodnících, po staveništi se tedy budou nadále pohybovat pracovníci a stroje prováděcí firmy. Provoz na návsi bude omezen – bude možné ji využít ve všední dny v čase od odpolední 16:30 hod. do 7:30 hod. ranní, o víkendech po celý den, jedná se stále o staveniště, takže průjezd na vlastní nebezpečí. 

Parkovací zálivy bude možné využívat od pátečního večera, během zítřka ještě dojde ke zhutnění dlažby, poté lze parkovat ve všední dny od odpolední 16:30 hod. do 7:30 hod. ranní, o víkendu bez omezení (ve všední dny v pracovní době budou v těsném okolí parkovacích zálivů probíhat ještě práce na chodnících a terénních úpravách). Obyvatelé návsi budou moci parkovací zálivy využívat také mimo uvedenou dobu po domluvě se zhotovitelem stavby. 

Od zítřejšího rána se budou na návsi otáčet linky autobusu končící v Jinačovicích, proto je třeba ponechat volný průjezd pro autobus u hospod ve směru od Blatných (tzn. neparkovat v blízkosti křižovatky Fiedlerovi/Hostinec u Střížů). 

Popelnice na směsný odpad můžete již od zítřka ponechat před domem, svozový vůz návsí projede. 

Děkujeme všem za trpělivost a dodržování omezení.

 
03.11.2021

Upozornění

Během dnešního večera dojde k aplikaci tzv. spojovacího nástřiku na nově položený asfalt. Uvedený nástřik bude minimálně čtyři hodiny "zrát", proto nevstupujte (ani nejezděte) na nový asfalt. 

Co se týče zítřejšího a pátečního svozu odpadu, bude nutné nádoby s odpadem nejdříve zítra ráno (kvůli výše zmíněnému spojovacímu postřiku na asfaltu) přiblížit na níže uvedená místa, kam se dostane svozový vůz po stávajících (neopravovaných) komunikacích: domácnosti v kopci (nad č. p. 32, dříve paní Krejčí) dají popelnice, stejně jako dříve, na křižovatku nad staveniště (směr Stráň/nad hřištěm), domácnosti poblíž kapličky je umístí k Centrále (naproti Blatným), případně na roh za Hospodu u Střížů (naproti Fiedlerovým), domácnosti od hlavní silnice po Centrálu ponechají popelnice buď na chodníku u hlavní silnice (naproti OÚ), nebo je přiblíží rovněž k Centrále (naproti Blatným). Současně žádáme řidiče, aby zítra a v pátek neparkovali vozidla poblíž křižovatky za hospodou, ať v místě zůstane bezpečný průjezd nejen pro svozový vůz. Děkujeme.

 
dasa 11 21
01.11.2021

Pohybové aktivity pro celou rodinu

Již tuto neděli 7. 11. od 16 do 18 hodin proběhne první pohybový workshop pro malé i velké pod vedením Dáši Heiland Trávníkové! Workshop je mezigenerační a je určen vždy pro minimálně dva členy jedné rodiny. Přihlášky e-mailem nebo telefonicky. Přijďte si užít pohodové nedělní odpoledne s pohybem a spoustou zajímavých aktivit.

 
mesoh
27.10.2021

Informace k motivačnímu systému sběru odpadů

Ke dni 30. 9. 2021 bylo ukončeno období pro vyhodnocení třídění odpadů a slev pro rok 2022, tzv. MESOH rok. 

Prosíme o kontrolu, zda jsou všechny údaje ve Vašem odpadovém účtu správné. Případné změny, doplnění chybějících svozů apod. lze uplatňovat do 30. 11. 2021 na e-mailu kolektiv@mojeodpadky.cz. Po tomto datu již nebude možné reklamaci uplatnit. Vždy prosím uveďte vaše IDS (ID stanoviště), příp. adresu stanoviště. 

Od 1. 10. 2021 začal nový MESOH rok, jehož vyhodnocení proběhne na podzim roku 2022. Pro zobrazení svozů odpadu za nové období (1. 10. 2021 – 30. 9. 2022) si můžete překliknout v pravém horním rohu Vašeho odpadového účtu.

Děkujeme, že třídíte a snižujete produkci odpadů.

 
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 63 starší